ההודעה נשלחה בהצלחה ! נחזור אלייך בהקדם.

השאר פרטים
השאר פרטים ונחזור אלייך

לגזור ולשמור: 10 טיפים לשחקני פוקר

שחקני פוקר רבים נוטים לחשוב שהם יודעים הרבה מעבר למה שהם יודעים באמת. זאת למרות שלעתים מדובר בשחקנים שעברו כבר כמה משחקי פוקר בחייהם. כנראה שזה חלק מטבעו של שחקן הפוקר. הישראלי בעיקר. וזה בסדר. ביטחון עצמי הוא חלק ממשחק הפוקר. אלא שביטחון עצמי לבדו, אינו מספיק. מלבד ביטחון עצמי, ישנם לא מעט כלים נוספים שעשויים לעזור לכם להפוך לשחקני פוקר טובים יותר. ריכזנו עבורכם 10 טיפים, שיעזרו לכם לעשות את קפיצת המדרגה משחקן פוקר חובב, לשחקן פוקר מנוסה יותר.

 1. השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

  שחקני פוקר רבים נוטים לחשוב שהם יודעים הרבה מעבר למה שהם יודעים באמת. זאת למרות שלעתים מדובר בשחקנים שעברו כבר כמה משחקי פוקר בחייהם. כנראה שזה חלק מטבעו של שחקן הפוקר. הישראלי בעיקר. וזה בסדר. ביטחון עצמי הוא חלק ממשחק הפוקר. אלא שביטחון עצמי לבדו, אינו מספיק. מלבד ביטחון עצמי, ישנם לא מעט כלים נוספים שעשויים לעזור לכם להפוך לשחקני פוקר טובים יותר. ריכזנו עבורכם 10 טיפים, שיעזרו לכם לעשות את קפיצת המדרגה משחקן פוקר חובב, לשחקן פוקר מנוסה יותר.

  1. ריכוז
  טראש טוק הוא חלק בלתי נפרד ממשחק הפוקר. אלא שלא כולם מסוגלים לבצע שתי פעולות במקביל - בטח אם מדובר על גברים - ולכן, טראש טוק לא מתאים לכולם. אם אתם מסוג השחקנים שזקוקים לריכוז כדי לפרוח סביב השולחן, השתדלו להתעלם ככל האפשר מרעשי רקע שונים, כמו שחקנים חובבי טראש טוק, שיעשו הכול כדי להוציא אתכם מריכוז. הם עושים זאת כדי לדלות כמה שיותר מידע עליך, וככל שתישארו יותר מאופקים, כך תקשו עליהם את המשימה. משקפי שמש ואוזניות עשויים לעזור לכם לסנן רעשי רקע.

  2. עקביות
  אם צפיתם בעבר במשחקי פוקר בטלוויזיה, סביר להניח שחזיתם בתופעה מעט שונה ממה שהתרגלתם במשחקי הפוקר עם חברים: לעולם, אבל לעולם, שחקן פוקר מקצוען לא יציץ בקלפיו לפני שיגיע תורו. את הזמן עד להגעת התור שלו, הוא יעביר בנעיצת מבטים בשאר השחקנים, בזמן שהם בוחנים את הקלפים שלהם, כל אחד בתורו, כדי לנסות וללמוד אותם כמה שרק אפשר.

  3. אל תמהרו
  שחקן פוקר טוב, לא ממהר. גם אם הוא החליט בדיוק מה הוא הולך לעשות. מחקר שנערך בנושא, בדק את זמן התגובה הממוצע של שחקני הפוקר הגדולים, ומצא כי בממוצע אף אחד מהם לא משחק לפני שהעביר לפחות 8 שניות במחשבות. גם אם הם החליטו לקפל את הקלפים בשנייה שראו אותם. בצורה הזו תשמרו על שגרה; השחקנים שמולכם ידעו שלא משנה מה יש לכם ביד - אתם זקוקים לפחות ל-8 שניות של מחשבה בטרם תחליטו כיצד לפעול.


  4. כך תשחקו נכון ידיים חזקות
  הסיכוי לקבל זוג מלכים או זוג אסים ביד הוא 0.45 אחוז, כלומר לא גבוה במיוחד. לכן, כשסוף כל סוף מקבלים את אחת משתי הידיים האלו, כדאי מאוד לשחק אותן בצורה נכונה, ולמקסם את הרווחים. כאן יש לעצור לרגע ולהדגיש, שבכל מצב, לא משנה עד כמה היד שלך חזקה - לא מומלץ לראות פלופ עם שלושה שחקנים ומעלה ( לכן, תהמרו, ולא מעט.

  דוגמה:
  התמזל מזלכם והדילר חילק לכם זוג אסים. לשחקן שנמצא משמאלכם פחות שיחק המזל, והוא קיבל את היד הגרועה ביותר ששחקן יכול לבקש - 7-2. האם ידעתם שגם אז הסיכוי שלו לנצח אתכם עומד על 1 ל-8? תוסיפו לכך שני שחקנים נוספים (או יותר) ותבינו בדיוק מדוע לא כדאי להתמודד מול מספר רב של שחקנים אחרי הפלופ, בעיקר היד שלכם חזקה מאוד.

  5. ניתוח סיכויים
  על "חוק הארבע" כבר שמעתם? אם אתם נוהגים לחשב "אאוטים" (קלפים שלהם אתם זקוקים כדי לשפר את היד במהלך המשחק), סביר להניח שכן, אבל אם לאו, תמשיכו לקרוא.
  דוגמה:
  יש לכם ביד 9 ו-10 תלתן, כשבפלופ נפתחו שני תלתנים נוספים. זאת אומרת שאתם זקוקים לקלף אחד נוסף בצורת תלתן כדי להשלים "פלאש". החישוב הולך כך: מבחפיסת הקלפים יש 13 קלפים מכל צורה. במקרה שלנו, תלתנים. שניים נמצאים אצלנו ביד, שניים נפתחו בפלופ, זאת אומרת שנותרו לך 9 "אאוטים". את מספר האאוטים, במקרה שלנו 9, מכפילים ב-4, ואלו הסיכויים לפגוע בצבע במקרה שלנו (36 אחוז). זאת אומרת, שהסיכוי שלנו לפגוע בצבע בטרן או בריבר, עומד על 1 ל-3.

  6. מיקום בשולחן
  כשמגיעים לשולחן פוקר, המידע שיש לנו על שאר השחקנים הוא אפסי, אם בכלל. לכן, המטרה של שחקן פוקר חדש בשולחן הוא לדלות כמה שיותר מידע על שאר השחקנים. כדי לעשות זאת, מומלץ תחילה "לקרוא" את השחקנים האגרסיביים בשולחן, ולכן, ההחלטה הטובה ביותר עבורכם תהיה לשבת משמאל לשחקנים האגרסיביים, זאת כדי לדעת באיזה אופן לשחק את ידך לאחר שהשחקנים האגרסיביים כבר ביצעו את המהלך שלהם.

  7. מנוחה, מנוחה ועוד פעם מנוחה
  נכון, שחקני פוקר לא רצים אחרי כדור, קופצים עם מוט מעל גבהים לא הגיוניים או הודפים כדור ברזל. אך למרות זאת, אין זה אומר ששחקני פוקר לא זקוקים למנוחה, בטח לפני טורניר גדול. לא פעם השחקנים הגדולים ביותר בעולם הפוקר - דניאל נגראנו, פיל הלמות' ואחרים, טוענים שהמפתחות לניצחון טמונים במנוחה שלפני המשחק. אז תשנו טוב ותאכלו טוב לפני שאתם משחקים, זה יעזור לכם מאוד.

  8. תאוריית הז׳יטונים והשחקן השמרן/אגרסיבי
  תהיתם פעם מה אומרת ערימת הז'יטונים על השחקן עצמו? ובכן, מסתבר שלא מעט. על פי מחקרים שונים שנעשו בנושא בארצות הברית, שחקן שמסדר את הז'יטונים שלו בצורה מסודרת להפליא בשולחן, בדיוק מירבי, הוא לרוב שחקן שמרן, שיהמר רק כשיש לו יד חזקה ביד. שחקן אגרסיבי לעומת זאת, בדרך כלל לא נוהג לשמור על סדר בשולחן.


  9. אל תדרכו במקום, תמשיכו ללמוד
  כמו בתחומים רבים, גם בפוקר ניתן ללמוד בכל יום משהו חדש. אז תלמדו, תתעניינו ותקראו. ישנם לא מעט ספרי פוקר של שחקנים מקצוענים, שהעבירו לדף את הניסיון העשיר שלהם ואת הטקטיקות האהובות עליהם. ספרים הם בגדר חובה עבור שחקני פוקר, אך לא רק. ישנם לא מעט בלוגים בנושא ברחבי הרשת, רובם באנגלית, אשר מתעדכנים באופן יומי, ומעניקים ידע רב לשחקני פוקר - מקצוענים וחובבנים כאחד.

  10. יד אהובה? אין באמת דבר כזה
  לכל שחקן פוקר מתחיל יש את היד האהובה עליו. יש כאלו שמחבבים זוג אסים, וכאלו שמאוהבים ב-10-2 מצורות שונות. כל אחד והשריטה שלו. אלא שיד אהובה קיימת בדרך כלל רק אצל שחקני פוקר חובבנים. נראה לכם שדניאל נגראנו ישחק עם 10-2? היד האהובה עליכם צריכה להיות זוג אסים, מלאכים או כל יד חזקה אחרת שתעזור לכם לצאת ברווח בסיום הערב.

לפרטים נוספים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך