ההודעה נשלחה בהצלחה ! נחזור אלייך בהקדם.

השאר פרטים
השאר פרטים ונחזור אלייך

טקסס הולדם: הישרדות לשחקן המתחיל

בשנים האחרונות המשחק תופס תאוצה בעיקר בשל התפתחות האינטרנט העולמית והנגישות לכל אדם, אך גם בגלל מגוון סוגי המשחק החדשים יותר שהופכים פופולריים מיום ליום.

 1. השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

  פוקר

  פוקר (בעברית - רצף) הוא משחק קלפים אותו ניתן לשחק במספר וריאציות כאשר ברובן המנצח הוא השחקן שמחזיק ביד החזקה ביותר בשולחן או השחקן שנשאר אחרון בסיבוב (לאחר שכל שאר השחקנים פרשו).

  אפשר למצוא סיפורים על משחק הפוקר או משחקים שהזכירו את צורת המשחק המוכרת לנו כיום עוד בתחילת המאה ה-19 אך הסברה הרווחת היא כי משחק הפוקר בצורתו המוכרת לנו כיום (5 קלפים) התפתח בסוף המאה ה-19 עד תחילת המאה העשרים אי שם במזרח ארצות הברית.

  בשנים האחרונות המשחק תופס תאוצה בעיקר בשל התפתחות האינטרנט העולמית והנגישות לכל אדם, אך גם בגלל מגוון סוגי המשחק החדשים יותר שהופכים פופולריים מיום ליום.

  קלפי המשחק

  במרבית המקרים במשחקי הפוקר יעשה שימוש בחפיסה של 52 קלפים, כאשר ישנם 13 ערכי קלפים וכל ערך מופיע 4 פעמים בצורות העלה, לב, יהלום ותילתן:

   

  סימן

  שם (מקצועי)

  צורה

  2

  שתיים


   

  ♠♥♣♦

  3

  שלוש

  4

  ארבע

  5

  חמש

  6

  שש

  7

  שבע

  8

  שמונה

  9

  תשע

  10

  עשר

  J

  נסיך או Jack

  Q

  מלכה או Queen

  K

  מלך או King

  A

  אס או Ace


   

  צירופים אפשריים בפוקר

   

  מטרת המשחק, ברוב הסגנונות, היא ליצור את הרצף הגבוה ביותר. כעת נדרג את עוצמת הרצפים ונתחיל מהרצף הגבוה ביותר לנמוך ביותר:

  • רצף-צורה מלכותי – Royal Flush – חמישה קלפים עוקבים באותה הצורה שהגבוה הוא A.

  לדוגמא: 10♣ J ♣Q♣K ♣A♣

   

  • רצף-צורה – Straight flush – חמישה קלפים עוקבים באותה הצורה.

  לדוגמא: 5♥ 6♥ 7♥ 8♥ 9♥

   

  • רביעייה (נקרא גם "קארה") –Four of a kind – ארבעה קלפים מאותו סימן.

  לדוגמא: 7♠ 7♥ 7♣ 7♦ J♣

   

  • שלישיה וזוג ("פול-האוס") –Full house – שלושה קלפים מאותו סימן ושני קלפים נוספים בעלי אותו סימן. שלישיית 2 וזוג 7 יקראו פול האוס 2 או "פול" 2.

  לדוגמא: Q♥ Q♣ Q♦ 9♦ 9♣

   

  • צורה (או "צבע") – Flush – חמישה קלפים לא עוקבים בעלי אותה הצורה.

  לדוגמא: 5♦ 8♦ 10♦ Q♦ A♦

   

  • רצף (נקרא גם "קנטה") - straight – חמישה קלפים עוקבים בעלי צורה שונה.

  לדוגמא: 8♦ 9♣ 10♦ J♠ Q♠

   

  • שלישייה – Three of a kind – שלושה קלפים בעלי אותו סימן ושני קלפים נוספים השונים זה מזה.

  לדוגמא: A♠ A♥ A♦ J♥ 2♥

   

  • שני זוגות (נקרא גם "זוגיים" או "זוגות") - Two pair – שני קלפים בעלי אותו סימן יחד עם שני קלפים נוספים בעלי סימן זהה וקלף נוסף בעל סימן שונה.

  לדוגמא: K♠ K♦ 4♦ 4♣ 9♣

   

  • זוג – Pair – שני קלפים בעלי סימן זהה ושלושה קלפים נוספים בעלי סימנים שונים.

  לדוגמא: 2♣ 2♠ 8♦ 10♦ Q♥

   

  • קלף גבוה - High card – במידה ואין לאף אחד מהשחקנים את אחד הצירופים המופיעים ברשימה, השחקן שינצח יהיה זה שמחזיק בקלף הגבוה ביותר.

  סוגי פוקר נפוצים

  כאמור, יש מספר סגנונות פוקר פופולריים יותר בעולם וברשת, נסקור כאן את חלקם.

  5 קלפים (Five Card Draw): העתיק ביותר מכל משחקי הפוקר הפופולריים. כל שחקן מקבל חמישה קלפים כאשר במהלך המשחק יש לכל שחקן את האפשרות להחליף את קלפיו (אחד או יותר, לעיתים מוגבל עד 3 קלפים*) על מנת לשפר את חוזק היד. המנצח בכל סיבוב הוא השחקן בעל הצירוף החזק ביותר.

  * לרוב פוקר 5 קלפים משוחק עם כל חפיסת הקלפים אך קיימת אפשרות לשחק רק עם חלק מהחפיסה (9 עד A או 10 עד A).

  מהלך המשחק:

  לפני תחילת הסיבוב השחקנים מכניסים לקופה סכום שווה. השלב הזה נקרא "הימור כפוי" או Ante כיוון שכל השחקנים מחויבים להמר בו עוד לפני חלוקת הקלפים.

  לאחר מכן, מחולקים קלפי המשחק לשחקנים, חמישה קלפים לכל אחד (הקלפים מוסתרים ורק השחקן שלו חולקו הקלפים רואה אותם).

  כעת, לאחר שכל שחקן יודע אילו קלפים קיבל, מתחיל סבב ההימורים הראשון. כל שחקן בתורו רשאי להמר או להגדיל את ההימור שבוצע קודם (אם היה כזה), לא להמר (צ׳ק - check, ניתן לבצע רק אם לא קיים הימור קודם) או לפרוש (fold) . לאחר מכן מגיע שלב החלפת הקלפים: כל שחקן בתורו יכול להחליף בין קלף אחד לחמישה. בניגוד לחלוקת הקלפים הראשונית (כל שחקן בתורו מקבל קלף אחד עד שכולם עם חמישה קלפים), כאן שחקן שיחליף לדוגמה שני קלפים, יקבל את שניהם יחד ולא יאלץ לחכות לגמר סבב חלוקה.

  כעת מתחיל סבב ההימורים השני. שוב, כל שחקן בתורו יכול להמר ובסוף סבב ההימורים הזה כל שחקן חושף את הקלפים שלו לשאר השחקנים בשולחן.

  המנצח כאמור, הוא השחקן עם היד החזקה ביותר והוא זוכה בסכום שהצטבר בקופה. במצב של שוויון בין שני שחקנים או יותר, הקופה תתחלק ביניהם.

   

  טקסס הולד'ם (Texas Hold'em)

  בשונה מהמשחק המסורתי בו כל שחקן משחק אך ורק עם הקלפים שקיבל לידיו, כאן נכנסים לתמונה גם קלפים משותפים (קלפי קהילה בעגה המקצועית). קלפים אלו גלויים במרכז השולחן וכל המשתתפים יכולים לראותם ולהשתמש בהם על מנת ליצור את הצירוף החזק ביותר. בנוסף, כל שחקן מקבל שני קלפים מוסתרים שגלויים רק לו (קלפי כיס). בהולד'ם יש יותר סיבובי הימורים שבסופם השחקנים שנותרו מנסים להרכיב את הצירוף החזק ביותר בעזרת אחד הקלפים שבידם או עם שניהם.

  דוגמא: קלפי הקהילה הם אס לב, שמונה יהלום, שלוש לב, שמונה תלתן ואס יהלום.

  לרמי יש ביד שמונה לב ושלוש עלה ולבני יש ביד אס תלתן ושש לב.

   

  רמי ישתמש בשני הקלפים שלו על מנת ליצור פול האוס שמונה אס (ללא שימוש בקלף 3 שכן, הוא לא יוכל לחזק את היד).

   

  גם בני ישתמש רק בקלף אחד - באס על מנת ליצור פול האוס חזק יותר (אס שמונה, בשש תלתן במקרה הזה לא יכול לחזק את היד ולכן רמי לא ישתמש בו) ובכך יגבור על היד של רמי.

   

  מטרת המשחק היא ליצור את היד החזקה ביותר לא בהכרח עם שני הקלפים שהשחקן קיבל.

  מהלך המשחק:

  לפני חלוקת הקלפים שני השחקנים הראשונים בכל סיבוב נדרשים להמר. ההימורים נקראים

  Small-Blind ו-Big-Blind וגובהם יכול להשתנות אך ה-big  יהיה תמיד פי 2 מה-small . לאחר מכן מחולקים שני קלפי הכיס לשחקנים ומתחיל סבב ההימורים הראשון. כל שחקן בתורו יכול להמר בסכום ה-big, להגדיל את ההימור(Raise)  או לפרוש(Fold) . בסיבוב ההימורים הראשון, השחקן היחיד שיוכל להכריז צ׳ק(Check)  הוא השחקן שיושב בעמדת ה- וזה רק במצב שאחד השחקנים שלפניו לא הגדיל את ההימור. לאחר שלב ההימורים הראשון נפתח הפלופ - שלושה קלפי קהילה ראשונים מתוך חמשת קלפי הקהילה ומתחיל סבב הימורים שני. בהמשך נפתח הטרן - הקלף הקהילה הרביעי ולאחריו סבב הימורים נוסף. קלף הקהילה האחרון הוא הריבר וסבב ההימורים שיגיע אחריו יהיה הסבב האחרון אשר בסיומו יחשפו השחקנים את צמד הקלפים שבידיהם ויוכרז המנצח אשר יזכה בכל הקופה (במידה ויותר משחקן אחד מחזיק ביד החזקה ביותר, הקופה תתחלק בין המנצחים(.

   

  אומהה (Omaha Hi-Lo)

  צורת משחק המזכירה את הטקסס הולד'ם אך שונה בכמה דרכים המשפיעות על כל תפיסת המשחק. השחקנים מקבלים 4 קלפי כיס ולא 2 ועליהם להשתמש בשני קלפים בדיוק על מנת ליצור רצף מנצח. רצף מנצח אגב, הוא לא רק הרצף הגבוה בשולחן אלא גם הרצף הנמוך בשולחן. בכל משחק אומהה יהיו שתי ידיים מנצחות: היד הגבוהה ביותר והיד הנמוכה ביותר והקופה תתחלק ביניהן. במקרים מסויימים אותו שחקן יחזיק גם בצירוף הגבוה וגם בצירוף הנמוך באותה היד. . אפשרות נוספת לזכייה בכל הקופה היא היעדר יד נמוכה - באומהה יד נמוכה חייבת לכלול קלף הנמוך מ-9, במידה ואין יד נמוכה בשולחן, היד הגבוהה זוכה בכל הקופה.

  יד חזקה באומהה תכיל בדרך כלל שני קלפים גבוהים ושני קלפים נמוכים למשל: A K 2 4 בצורות שונות.

  מהלך המשחק:

  המשחק מתנהל כמו בהולד'ם עם סבב בליינדים כאשר לעיתים יהיה גם הימור כפוי(Ante)  בנוסף לבליינדים. לאחר מכן נפתח הפלופ (שלושת קלפי הקהילה הראשונים), סבב הימורים, טרן (קלף הקהילה הרביעי), שוב סבב הימורים שלאחריו נפתח הריבר (קלף הקהילה החמישי והאחרון). כשכל חמשת הקלפים פתוחים במרכז השולחן מתחיל סבב ההימורים האחרון ובסופו השחקנים חושפים את קלפי הכיס שלהם ומוכרזים המנצחים (היד הגבוהה ביותר והיד הנמוכה ביותר).

   

  פוקר קאריבי (Carribean poker)

  צורת המשחק הזו שונה מהשתיים הקודמות ומזכירה במעט את משחק הפוקר הקלאסי (5 קלפים) אך עם חוקים שונים בתכלית.

  כל שחקן מקבל חמישה קלפים שגלויים רק לו ויש הימור כפוי(Ante)  שכולם מחוייבים להמר. פה נגמר הדמיון למשחק הקלאסי. אין אפשרות להחליף את הקלפים והשחקנים לא מתחרים ביניהם אלא מול הבית. הדילר (הבית) מחלק גם לעצמו חמישה קלפים כאשר 4 מוסתרים ואחד גלוי לכולם. בשלב הזה השחקנים מתבקשים לבחור באחת משתי אופציות: להמר או לוותר. שחקן שבחר להמר צריך להמר בסכום שיהיה כפול מה-Ante . שחקן שבחר לוותר יפסיד את ה-Ante.

  הבית מתחרה מול השחקנים רק אם בחמשת הקלפים שלו יש לפחות אס ומלך או צירוף גבוה מכך. במידה ואין לבית את היד המינימלית למשחק, השחקנים שהימרו זוכים בהכפלה של ה-Ante בלבד.

  אם הבית עומד בתנאי הסף מתבצעת השוואה מול השחקנים: אם היד של הבית חזקה יותר, השחקן מפסיד את ה-Ante  ואת ההימור שלו. החלק המעניין מגיע ברגע שהיד של השחקן חזקה מהיד של הבית, כיוון שאז סכום הזכייה של המנצח בהתאם לטבלה הבאה:

   

  צירוף הקלפים ביד

  יד לדוגמא

  גובה הזכייה ביחס להימור

  זוג

  10♥ 10♣ 3♠ ♦K 7♠

  1:1

  זוגות

  4♠ 4♥ 9♠ 9♣ ♥A

  1:2

  שלישייה

  7♣ 7♥ 7♦ ♦Q 5♦

  1:3

  רצף (straight)

  3♦ 4♥ 5♣ 6♣ 7♦

  1:4

  צבע (flush)

  8♣ 5♣ K♣ 2♣ J♣

  1:5

  פול האוס

  ♦Q Q♣ Q♥ 8♥ 8♠

  1:7

  רביעייה (קארה)

  6♠ 6♥ 6♦ 6♣ 10♦

  1:20

  רצף צבע (straight flush)

  8♦ 9♦ 10♦ ♦J ♦Q

  1:50

  רצף צבע מלכותי (Royal Flush)

  10♠ ♠J Q♠ K♠ A♠

  1:100

   

  ויש טוויסט נוסף – קופה מצטברת (Progressive Jackpot): במהלך כל סיבוב, לכל שחקן יש את האפשרות להוסיף דולר אחד לקופה המצטברת, הימור שמקנה לו את האפשרות לזכות בסכומי כסף מתוך הקופה המצטברת, בלי קשר לראש בראש מול הבית. סכומי הזכייה מפורטים בטבלה הבאה:

   

  צירוף הקלפים ביד

  יד לדוגמא

  גובה הזכייה

  צבע (flush)

  8♣ 5♣ K♣ 2♣ J♣

  50$

  פול האוס

  ♦Q Q♣ Q♥ 8♥ 8♠

  100$

  רביעייה (קארה)

  6♠ 6♥ 6♦ 6♣ 10♦

  200$

  רצף צבע (straight flush)

  8♦ 9♦ 10♦ ♦J ♦Q

  10% מהקופה

  רצף צבע מלכותי (royal flush)

  10♠ ♠J Q♠ K♠ A♠

  100% מהקופה

   

  אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ועזרו לנו להגיע לקהל רלוונטי נוסף ;-)

   

לפרטים נוספים השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך