ההודעה נשלחה בהצלחה ! נחזור אלייך בהקדם.

השאר פרטים
השאר פרטים ונחזור אלייך

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

כללי:

המידע בדף תנאים כלליים מהווה את הצעתה של חברת IPT המשווקת את חופשות הפוקר בישראל ובעולם ("IPT" או "החברה"). הקיבול יתבצע בהרשמתם של הנוסעים ו/או עם התשלום (גם חלקי) ו/או בהשתתפות והוא מהווה את הסכמתם של הנוסע / הנוסעים למלוא התנאים המופיעים בדף זה. החברה אחראית אך ורק למידע אשר נמסר על-ידה בכתב. לא תתקבל כל טענה של נוסעים כי לא קראו את התנאים והכללים המצוינים בדף זה, או טענה של נוסעים כי לא הופנתה תשומת ליבם למידע ולתנאים טרם הרשמתם.

חברת IPT משמשת כמתווכת וכמקשרת בין הנוסעים לבין חברות מפעילי שירותים וספקי שירותים כגון: בתי מלון, מסעדות, חברות תעופה, מדריכי תיירות מקומיים, חברות אוטובוסים ושירותי קרקע נלווים אחרים, ואינה נושאת באחראיות בכל צורה שהיא לכל תקלה, שיבוש, עיכוב ונזקים שונים אחרים אשר עלולים להיגרם בשל אי ביצוע ו/או בשל ביצוע חלקי ו/או לקוי, של שרות כלשהו מהשירותים המוצעים על-ידי ספקי ונותני השירותים השונים או מי מטעמם. החברה אינה נושאת באחראיות לנזקים הנגרמים לנוסע, כגון: מחלות ונזקי גוף, או נזקים למטען (עקיף או ישיר) שעלול להיגרם לנוסעים במהלך טיסתם ו/או שהייתם בחו"ל עקב תאונה, גניבה, שוד, אלימות, אשפוז, אובדן מטען ומסמכים, הוצאות רפואיות, אובדן כרטיס טיסה דרכון וכיו"ב.
לנוסעים מומלץ לבטח עצמם ועל חשבונם, בביטוחים אישיים המכסים נזקים ואירועים העלולים להתרחש.

חברת IPT שומרת לעצמה הזכות, לשנות או לבטל או להחליף כל חבילה ו/או טיסה במקרה בו מספר הנוסעים הנרשמים אינו מספיק ומצדיק את הספקת המוצר ו/או מכל סיבה אחרת ו/או לבטלו ו/או להחליף כל מוצר או חבילה שנרכשו ע"י הנוסעים במסגרת השירותים והמוצרים המוצעים על ידי חברת IPT.

בכל שאלה ופנייה נשמח לעמוד לרשותכם בכתובת המייל [email protected].

ביטול וזיכוי:
נוסע שהזמין שירות מIPT דרך אתר האינטרנט ו/או בכל אופן המוגדר כ"עסקת מכר מרחוק" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן), יהיה רשאי לבטל את ההזמנה אם מועד ביטול העסקה הינו מעל 7 (שבעה) ימים שאינם ימי מנוחה, מהמועד שבו אמור השירות להינתן, ובתנאים הבאים:

1.יש לשלוח הודעת ביטול בכתב, לכתובת מייל [email protected] 

.2ביטול הזמנה ייעשה אך ורק בכתב ובתוך 14 (ארבעה עשר) ימים מיום ביצוע ההזמנה.  חברת IPT תשיב לנוסע בתוך 14 ימים מיום קבלת הודעת הביטול את כספו, בניכוי 5% מסכום ההזמנה או 100 ש"ח לנוסע, לפי הנמוך מבניהם. במידה ובוצעה העסקה באמצעות כרטיס אשראי, יחויב הנוסע גם בהוצאות ששולמו על ידי חברת IPT לחברת כרטיס האשראי, בהתאם לתקנה 5 לתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), תשע"א-2010.

כל ביטול עסקה שאינה עומדת בתנאי הביטול אשר נקבעו בחוק הגנת הצרכן ובתקנות תחויב בדמי ביטול בגובה מלוא העסקה.

הזמנות וסטטוס הזמנה:
כל הזמנה כפופה לאישור ספק הטיסות ו/או המלון. כל הזמנה המתבצעת באמצעות האתר ו/או הטלפון אינה מאושרת עד לקבלת אישור סופי מנציג IPT. בהתאם לזאת, שולחת חברת IPT את פרטי ההזמנה כפי שהתקבלו חתומים ומאושרים בטופס זה ע"י המזמין, לספקי הטיסה והמלון לביצוע ההזמנה. מרגע שאישר ספק הטיסות ו/או המלון את ההזמנה שולחת חברת IPT אישור הזמנה סופי ללקוח. עד לקבלת אישור ההזמנה הסופי הזמנה זו אינה מאושרת ונמצאת בגדר בקשה בלבד. אישור ההזמנה הסופי מ IPT- בלבד יחשב לאסמכתא מחייבת אודות הנסיעה. IPT שומרת לעצמה את הזכות ושיקול הדעת הבלעדי בכל הנוגע למכירת כרטיסים וחבילות לרבות הזמנות אינטרנטיות לנוסעים ומתעניינים.

בתי מלון:
במקום בו לא נכתב אחרת, תהיה הכניסה לחדרי מלון החל משעה 14:00 ויציאה מחדרי המלון עד השעה 12:00 בצהריים. במלונות בהם השהייה הינה על בסיס "הכול כלול" ו/או חצי פנסיון, השימוש במתקנים ובשירותי המלונות והשהייה בהם מופסקים עם פינוי החדרים. רמתם של בתי המלון ודירוגם נקבעים על ידי משרדי התיירות המקומיים של כל מדינה. חברת IPT אינה אחראית להפעלתם השוטפת של המלונות, לרבות תקינותם ולרבות תקינות מערכותיהם השונות, ובכלל זה תחזוקת החדרים בהם. חלקם של השירותים המוצעים על ידי בתי המלון הינם שירותים עונתיים כאלה שאינם פעילים לאורך כל השנה. הנהלת בתי המלון רשאית בכל עת, על פי הכללים הנהוגים בה, לסגור זמנית מתקנים כאלה ואחרים, או להפסיק מתן שירותים מסוימים ואין החברה נושאת באחראית למצבים אלה. הפעלת מערכות מיזוג אוויר ותקינותם אינם באחריות החברה. הפעלתם של המזגנים בחדרי המלון בלבד, כמו גם שעות הפעלתם של המזגנים הינה בשליטת ובאחריות הנהלת בתי המלון. באיי יוון ובטורקיה מערכות מיזוג האוויר פועלים רק בחודשים יולי אוגוסט עד אמצע חודש ספטמבר. בחלק מהמלונות נדרשים תשלומים עבור שירותים מיוחדים ועבור השימוש במתקנים שונים כמו: בריכות שחייה וחדרי כושר, מגבות הניתנות בבריכה, שמשיות וכו'. בחלק מהמלונות מתקנים מסוימים כמו בריכות השחייה סגורות בעונת החורף ופתוחות רק בחודשי הקיץ. באירוח על בסיס "הכל כלול" רשאי המלון לחייב את הנוסע בתשלום עבור שימוש במסעדות מסוימות, במשקאות מסוימים, אינטרנט, ספורט מנועי ובכל פריט אחר לפי שיקול דעת המלון.

טיסות:
חברת IPT ממליצה לנוסעיה להגיע לשדה התעופה כ-3 שעות קודם לשעת ההמראה.
הטיסות המוצעות הן טיסות שכר / צ'רטר מחוץ לנתיב, והן מותנות באישורו של מנהל התעופה האזרחי, והן מופעלות על פי תקנות טיסות שכר הנהוגות. שעות טיסות אלה והמוביל עשויים להשתנות. יתכנו מצבים בהם יהיו נחיתות ביניים בדרך אל היעד, ללא הודעה מוקדמת.

בחלק מן הטיסות מחיר החבילה אינו כולל כבודה. בחבילות בהן המחיר כולל כבודה (משקל הכבודה על פי כללי חברת התעופה) כבודה שמשקלה מעל המותר, תחויב בגין משקל מטען עודף ובתעריף שיקבע מעת לעת על ידי המוביל. משקל תיקי היד ותכולתם בהתאם לכללים הנהוגים בחברות תעופה (לרבות הכללים הנהוגים האיחוד האירופי). מובהר כי הכבודה הינה באחריות הבלעדית של המוביל ו/או נציגו אשר מספק עבורו את שירותי הקרקע השונים בשדות התעופה. הטיפול בכבודה ומטען שלא הגיעו ו/או נפגעו אינם באחריות חברת IPT.המידע המופיע באתר בכל הקשור לטיסות סדירות מתקבל ישירות בזמן אמת מבסיסי הנתונים של המובילים האוויריים השונים ומסתמך במלואו עליהם. הטיסות הסדירות המוצעות באתר כוללות טיסות באישור מיידי ורישום לרשימת המתנה, המתנהלת על ידי המוביל האווירי. יש לציין כי לעתים, בהתאם לסוג הטיסה הסדירה, יתכן מצב ובו הלקוח ידרש לתוספת תשלום בעבור העלאת ו/או שליחת מזוודתו. במקרה כזה, התשלום נקבע על ידי חברות התעופה השונות.

איחורים והקדמת טיסות:
כתוצאה מאיחורי הטיסות ו/או הקדמת הטיסות, יתכן ויגרמו לנוסעים הפסדי לינה בבתי המלון ו/או נזקים אחרים. חברת IPT לא תישא בשום דרך בהוצאות כלשהן שיגרמו לנוסעים ובהחזר בגין הלילה והיום שלא נוצלו בשל כך.

מניין הימים:
במניין הימים של חבילה / טיסה או טיול מחושבים יום היציאה ויום החזרה גם אם הם ימים חלקיים בלבד. זמני היציאה וההגעה נקבעים ונתונים בידי חברות התעופה ואין אנו בחברת IPT מתחייבים להשלים את הימים במלואם.

אוכל כשר / צמחוני בטיסות:
יש להודיענו על כך מראש בעת ביצוע הזמנתכם ולפחות שני ימי עבודה קודם ליציאה. חברתנו אינה אחראית למקרים בהם האוכל המבוקש לא יסופק. במרבית חברות השכר הזרות לא ניתן לקבל אוכל צמחוני/כשר. כמו כן בטיסות מסוימות אין ארוחות כלל.

 בקשות:
בקשות מיוחדות מחברת התעופה ו/או המלון כגון: חדרים צמודים, חדרים מיוחדים, חדר בבניין המרכזי, מקומות ישיבה במטוס, קומות גבוהות, וכד' מועברות ע"י החברה לספק התיירות ותלויות באישורו בכפוף לזמינות ויכולת. החברה אינה אחראית על מימוש בקשות אלו.

חדרים במלון:
ההזמנות המתבצעות עבור חדרים במלונות. אין באפשרותנו להבטיח מראש חדרים הממוקמים במיקום או קומה על פי בקשת הלקוחות, לא בקומות מסוימות, לא חדרים צמודים, או מקושרים זה לזה, וכן לא בצד מבוקש אחר, גם במקרים של אישור מוקדם על כך. בנופשונים קיימות תוספות עבור חדרי מלון משופרים ו/או חדרי מלון הפונים לכיוון הים. לא תהיה כל מחויבות לקבלת חדרים מסוימים במבנה המרכזי של המלונות או בבניינים נוספים כאלה ואחרים של המלונות. האירוח הוא בכל אחד מחלקי המלון, בניינים מרכזיים, וילות, חדרי בונגלוס וכ"ד. באירוח שהוא על בסיס "הכול כלול" רשאים המלונות לחייב את הנוסעים בתשלום נוסף עבור השימוש במסעדות מסוימות, תוספות עבור משקאות מסוימים, שירותי אינטרנט, מתקני ספורט מנועי ובכל פריט או שירות אחר על פי שיקול דעת הנהלת בתי המלון.

חדרים זוגיים:
במרבית המלונות בחדרים ישנם מיטות נפרדות. אין באפשרותנו להבטיח מיטה כפולה אף אם זו תוזמן מראש.

חדר לשלושה / ארבעה:
חדר לשלושה הינו חדר זוגי סטנדרטי ורגיל אליו מוכנסות מיטה שלישית ו/או רביעית על פי הצורך. במקרים מסוימים המיטה השלישית או הרביעית הינם מיטות מתקפלות.

מחיר/תשלום/שערי מטבע:
המחיר הנדרש אינו כולל את כל מה שלא נכתב ונאמר במפורש, ואינו כולל ביטוחים ואחריות לרכושם של הנוסעים ולנזקי גוף. המחירים הנקובים ניתנים לשינוי בהתאם לתקנות ולנהלי טיסות שכר ולכל שינוי המתרחש בשער המטבעות. מובהר כי במקרים בהם לאחר ביצוע ההזמנות (ולפני תאריך היציאה) יחול שינוי במיסי הנמלים (או בכל היטל/מס אחר) או יחול שינוי במחירי הדלקים (ע"י חברות התעופה) תהיה רשאית החברה לדרוש מהנוסעים לשאת בשינוי / בהפרש (גם אם הנוסעים שילמו כבר עבור שירותים

אלה). במקרים אלה לנוסעים תהיה הברירה לשלם את השינוי הנדרש או לבטל את הזמנתם ללא תשלום דמי ביטול. השער לתשלומים יהיה שער ההעברות הגבוה של המטבעות הנקובים ביום התשלום בפועל או ביום ביצוע ההזמנות או ביום היציאה, הגבוה מבניהם. מוסכם, כי במקרים של תשלום בשקלים בכרטיסי אשראי ישראלים יחויבו כרטיסי האשראי של הלקוחות בסכום השקלי בו סוכם עם הלקוח.

רישום יתר ע"י בתי מלון:
במקרים של רישומי יתר על ידי בתי המלון, יהיה רשאי הסוכן המקומי או הנהלת בתי המלון המקומיים להעביר את הנוסעים לבתי מלון חלופיים המדורגים באותה דרגה. ההעברה למלונות החלופיים תחול על המלונות ו/או הסוכנים המקומיים

העברות וטיולים: (באם קיים)
כחלק מארגון הקבוצה מציעה חברת IPT הסעות, טיולים והטבות נוספות ללא תוספת תשלום. במקרה של תקלה כלשהי מצד הספקים המקומיים אשר נשכרו לתת שירות זה או כח עליון, לא תהיה חברת IPT אחראית על ביטול הטבות אלו ו/או נזקים שיגרמו כתוצאה מכך. כמו-כן, הטיולים שמציעה IPT ללא תשלום מותנים במספר משתתפים הנרשם לאירוע

דרכון ואשרות כניסה:
באחריותם המלאה של הנוסעים לבדוק מראש כי ברשותם דרכון בר תוקף ל-6 חודשים לפחות. באחריותם לוודא כי איות ותקינות שמו של הנוסע כפי שמופיע בהזמנה ובכרטיס הטיסה יהיו זהים לאיות שמו של הנוסע כפי שמופיע בדרכונו. הנוסעים אחראים לבדוק מראש כי ברשותם אשרות כניסה למדינות השונות בהם הם מתעתדים לבקר. חברת IPT אינה עוסקת במתן שרות לקבלת אשרת כניסה.

צילום ותיעוד:
במסגרת תיעוד חוויות הטיול, חברת IPT תצלם תמונות ו/או קטעי וידאו מהאירוע והטיולים במהלך החופשה, תמונות וסרטונים אלו מוצעים להורדה ללקוחות באתר החברה ובעמוד הפייסבוק של IPT. IPT משתדלת לכבד את פרטיותו של כל אורח ולכן אורחים שיבקשו לא לקחת חלק בתמונות אלו לא יצולמו ולא יופיעו. נא לבקש זאת מהנציגה בתחילת האירוע או לשלוח בקשה על כך במייל.

החזר/בונוס:
חדר הפוקר מציע החזר כספי ללקוחות אשר ישחקו בטקסס הולדם קאש בממוצע של ארבע שעות ליום למשך ימי החופשה. על מנת לאפשר מעקב אחר שעות המשחק לקוחות המבקשים לקבל את ההחזר יענדו צמיד IPT. מובן כי ללא ענידת צמיד IPT לא ניתן לקבל את ההחזר.
החזר זה ניתן מרצונו הטוב של חדר הפוקר ועפ"י שיקול דעתו הבלעדי. האחריות לכך שהשעות הוחתמו ונצברו היא על השחקן בלבד. בתום כל יום יוודא השחקן עם אחראי הפוקר שהשעות ששיחק נרשמו ובמידה ויש תקלה עליו לפתור אותה באותו היום. לא ניתן לטפל ולתקן שעות משחק שנצברו מעבר ליום קודם. שחקנים שיטענו ביום האחרון שיש טעויות בחישוב השעות מעבר ליום קודם לא יזוכו בשעות. תנאי המשחק בפוקר כגון:
הימורי חובה מינימליים (בליינדים), המטבע בו משחקים, שעות הפתיחה של חדר הפוקר וכד' משתנים מיעד ליעד. על האורחים להתעדכן בפרטים אלו באתר החברה www.israelpt.com  בדף האירוע הספציפי תחת לשונית 'חדר הפוקר'.

הרשמה לחבילת "היט אנד ראן":
אורחים המבקשים להירשם לחבילת 'היט אנד ראן' על בסיס מקומות פנויים, מוזמנים לבצע זאת ללא תשלום דרך האתר או בטלפון . סיום ההרשמה מתבצע יומיים לפני תחילת כל אירוע. אורחים שירשמו אחרי סיום ההרשמה לא יהיו זכאים להטבת החזר על משחק הפוקר שלהם.


תנאי שינוי / ביטול
על ההזמנות חלים דמי ביטול/שינוי בסך 100% מערך העסקה בהתאם לספקי התיירות השונים.
על אף האמור לאיד ביטול עסקאות יעשה בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ"א – 1981.
הצרכן רשאי לבטל בכתב את העסקה תוך ארבעה עשר יום מיום ביצועה וכל עוד מועד מתן השרות חל מעל שבעה ימים שאינם ימי מנוחה ממועד ביצוע העסקה וכל עוד מועד מימושה לא חל בתוך 7 ימי עבודה ממועד ביטולה. בכל מקרה ביטול יתבצע בהודעה בכתב ובכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן ובהתאם למפורט באתר החברה. תאריך הביטול/שינוי הקובע יהיה תאריך קבלת הדוא"ל/מכתב במשרדי IPT.
במידה ויום קבלת ההודעה הינו יום שבתון בארץ / בחו"ל ייחשב יום הביטול/שינוי מיום העבודה הראשון שלאחריו. דמי הביטול שייגבו בגין הביטול יהיו 5% מערך העסקה או 100 ₪, הנמוך מבניהם.
חברת IPT תהא רשאית לבטל עסקה:
א. במקרה ונפלה בהצעה טעות קולמוס, בין אם במחיר המוצר ובין אם בתיאור המוצר.
ב. במקרה של תקלה טכנית או תקלה אחרת.

הרשמה ו/או הזמנה באתר החברה מהווים אסמכתא להסכמתכם לתנאי IPT המצוינים בדף זה.